چگونه می‌ توانم با حضرت ارتباط برقرار کنم؟

چگونه می‌ توانم با حضرت ارتباط برقرار کنم؟

ارتباط با حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف به دو شکل ممکن است:
۱٫ ارتباط ظاهری و ملاقات کردن حضرت؛
۲٫ ارتباط معنوی و از راه چشم دل.

چگونه می‌توانم با حضرت ارتباط برقرار کنم؟
ارتباط با حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف به دو شکل ممکن است:

۱٫ ارتباط ظاهری و ملاقات کردن حضرت
۲٫ ارتباط معنوی و از راه چشم دل.
درباره

ملاقات با حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف باید گفت افتخار دیدار حضرت، شرف بسیار بزرگی است؛ امّا در زمان غیبت حضرت که اصل، بر پنهان بودن حضرت از دیدگان مردم است، دلیلی نداریم که درخواست ملاقات را توجیه کند. ضمن این‌که توفیق ملاقات با حضرت، تنها به خواستن و تقاضای ما بستگی ندارد؛ بلکه مشروط است به این‌که امام‌ علیه السلام در آن، مصلحتی ببیند؛ بنابراین، به جا است که آدمی بر ملاقات با حضرت اصرار نورزد و بلکه همّت خود را در راه جلب رضای آن بزرگوار، صرف کند و در این راه، از ارتباط معنوی با امام مدد بگیرد.
قرآن کریم، در آیه ۲۰۰ سوره آل­ عمران فرموده است:
> یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اصْبِرُواْ وَصَابِرُواْ وَرَابِطُواْ وَاتَّقُواْ اللّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ < ؛ ‌ای کسانی که ایمان آورده­اید! صبر کنید و همدیگر را به صبر وادارید و مرابطه کنید و تقوا و خدا ترسی را پیشه سازید؛ باشد که رستگار شوید.
امام باقر‌ علیه السلام در تفسیر این آیه فرموده است:
صبر کنید بر ادای فرائض ] = در انجام تکالیف الهی استقامت ورزید‌[ و برابر دشمنان پایداری کنید و با امامتان که انتظارش را می­کشید، مرابطه کنید.[۱]
معلوم است که در پرتو رابطه معنویِ مداوم با امام است که آدمی بر تعهّد و پیمان خود با امام زمانش باقی می‌ماند و پیوسته در جهت اهداف و آرمان­های امام خود حرکت می­کند و خود را از انحرافات اعتقادی و عملی مصون می­دارد.

[۱]. تفسیر قمی، ج۱، ص۱۲۹٫

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *