معجزات امام زمان نقل جوانی از بنی عباس

نیز: در کمال الدین از محمد بن علی بن احمد زرجی روایت نموده که گفت:
مرد جوانی را در سامره در مسجد معروف به «مسجد زبید» دیدم که میگفت: من از بنی هاشم (یعنی بنی عباس) و از اولاد موسی بن عیسی عباسی هستم.
موقعی که با من سخن گفت صدا زد: یا غزال! یا زلال! ناگهان دیدم کنیز پیری آمد و او گفت: ای کنیز! داستان میل و مولود را برای آقای خود نقل کن. کنیز گفت:
روزی طفل ما بیمار شد؛ خانم بمن گفت: برو بخانه حسن بن علی علیه السّلام (امام حسن عسکری) و بحکیمه (عمه آن حضرت) بگو: چیزی بما مرحمت کن تا بوسیله آن شفای مولود خود را از خدا بگیریم من هم بخدمت حکیمه خاتون رفتم و از وی مسالت نمودم.
حکیمه بیکی از اهل خانه فرمود: آن میلی که چشم نوزاد دیشب (یعنی امام زمان علیه السّلام) را با آن سرمه کشیدیم، بیاورید، آن میل را آوردند و بمن داد و من هم بخانم خود دادم و با آن چشم طفل خودمان را سرمه کشیدیم و همان باعث شفای طفل شد آن میل نزد ما بود ولی بعدها گم شد. «۱»
______________________________
(۱) چنان که ملاحظه میشود با اینکه در اخبار پیغمبر و اهل بیت علیهم السلام آمده است که ولادت صاحب الامر پنهان و در وضع خوفناکی اتفاق میافتد، مع هذا در همین باب و در خلال سائر ابواب میخوانید که عدهای بالغ بر بیست نفر از ولادت آن موعود جهان بعنوان فرزند امام حسن عسکری (ع) در شهر سامره اطلاع دادهاند جمعی از آنان از مخالفین شیعه یعنی اهل تسنن بودهاند که از جمله همین مورد است. علت خفاء ولادت آن حضرت در روایات بیان شده، زیرا امام میفرماید، ولادت او از جهاتی مانند موسی بن عمران است که از ترس فرعونیان تا لحظه تولد اثر حمل در مادرش معلوم نبود، و خدا او را با وجود آن همه دشمن از آسیب آنان حفظ کرد، تا آشکار شد و بسرنوشت بیدادگران خاتمه داد.
مهدی موعود، ترجمه بحار الانوار ،متن،ص:۶۶۴
برگرفته از کتاب مهدی موعود :جلد سیزدهم از کتاب بحار الانوار نوشته آقای محمد باقر بن محمد تقی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *