جامعه پس از ظهور امام زمان

الف – زیبایی ها
به ما این وعده را داده اند که ، در یک وقتی که امام زمان علیه السّلام ظهور کند ، این اختلافات از بین می رود و همه برادروار با هم هستند . دیگر زورمند و زورکشی در کار نمی ماند . (۵۶)
و لهذا می بینید فساد در آن وقت بود و حالا هم هست و تا آخر هم خواهد بود . بله ، در زمان حضرت صاحب علیه السّلام حکومت ، واحد می شود . قدرت حکومت . . . . عدالت ، یک عدالت اجتماعی در همه ی عالم می آید ، اما نه این که انسان ها بشوند یک انسان دیگر . انسان ها همان ها هستند که یک دسته شان خوبند ، یک دسته شان بد . منتها آن هایی که بد هستند ، دیگر نمی توانند کارهای خلاف بکنند . (۵۷)
آن چه غایت تعلیمات اسلامی است ، هم زیستی مسالمت آمیز در سطح جهان است ، که امید است با تعجیل در ظهور مهدی آخرالزمان – ارواحنا فداه – حاصل شود . و رسیدن انسان ها به کمال و سعادت اخروی است که خداوند نصیب همگان فرماید . (۵۸)
ب – زشتی ها
در حکومت عدل بقیّه اللّه علیه السّلام هم عدالت جاری می شود ، لکن حبّهای نفسانی در بسیاری از قشرها باقی است و همان حب های نفسانی است که بعضی روایات هست که حضرت مهدی علیه السّلام را تکفیر می کنند . (۵۹)
ما نباید توقع داشته باشیم که ، صبح کنیم در حالی که همه چیز سر جای خودش باشد . در زمان حضرت صاحب علیه السّلام هم که ایشان با تمام قدرت می خواهند عدل را اجرا نمایند ، با این ترتیب نمی شود که هیچ کس حتی خلاف پنهانی هم نکند . و بالاخره همان ها هم که مخالف هستند ، حضرت صاحب علیه السّلام را شهید می کنند و در روایات قریب به این معنا دارد که بعضی فقهای عصر با ایشان مخالفت می کنند . (۶۰)
شما بدانید که اگر امام زمان علیه السّلام حالا بیاید ، باز این قلم ها مخالفند با او . (۶۱)
برگرفته از کتاب انتظار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *