انتظار یعنی مقابله با ظلم

در بعضی روایات که من حالا نمی دانم صحت و سقمش را ، هست که یکی از چیزهای مستحب این است که مو منین در حال انتظار ، اسلحه هم داشته باشند . اسلحه ی مهیّا ، نه این که اسلحه را بگذارند کنار و بنشینند منتظر . اسلحه داشته باشند برای این که با ظلم مقابله کنند ، با جور مقابله کنند . تکلیف است . نهی از منکر است . به همه ی ما تکلیف است که باید مقابله کنیم با این دستگاه های ظالم ، خصوصاً دستگاه هایی که با اساس مخالفند . (۲۵)
ما منتظران مقدم مبارکش ، مکلف هستیم تا با تمام توان کوشش کنیم تا قانون عدل الهی را در این کشور ولیّ عصر علیه السّلام حاکم کنیم و از تفرقه و نفاق و دغل بازی بپرهیزیم و رضای خداوند متعال را در نظر بگیریم . (۲۶)
امیدوارم که ما همه جزء هیاءت قائمیه باشیم و همه به آن وظایفی که اسلام ، قرآن ، تحت لوای حضرت صاحب علیه السّلام برای ما تعیین فرموده اند ، عمل کنیم و صورت ها را محتوای واقعی به آن بدهیم و الفاظ را معانی حقیقی .
شاید این وصفی که برای حضرت صاحب علیه السّلام ذکر شده است ، دنبال همین آیه شریفه که می فرماید : قل اِنّما اَعِظُکُم بِواحِده اءن تَقوموا لِلّه مثنی و فرادی ، دنبال همین معنا باشد که همه باید قیام بکنیم . قیام واحد که بالاترین قیام ، همان قیام آن شخص واحد است . و همه ی قیام ها باید دنبال آن قیام باشد و قیام للّه باشد . خدای تبارک و تعالی می فرماید که : قل انّما اعظکم بواحده . به امت بگو که فقط من یک موعظه دارم به شما و آن موعظه این است که ، قیام کنید و قیام لِلّه باشد . قیام لِلّه کنید . البته آن حضرت قیام لِلّه می فرمایند و آن لِلّهی که و آن خلوصی که برای ایشان هست ، برای دیگران نیست . لکن شیعه های بزرگوار آن حضرت هم باید پیروی از او بکنند در این که قیام کنند لِلّه ، برای خدا . (۲۷)
امید آن است که مسلمانان و مستضعفان جهان به پاخیزند و داد خود را از مستکبران بگیرند و مقدّمات فرج آل محمد صلّی اللّه علیه و آله را فراهم نمایند . (۲۸)
ان شاءاللّه ، اسلام را به آن طور که هست ، در این مملکت پیاده کنیم و مسلمین جهان نیز اسلام را در ممالک خودشان پیاده کنند و دنیا ، دنیای اسلام باشد و زور و ظلم و جور از دنیا بر طرف بشود و مقدّمه باشد برای ظهور ولیّ عصر ارواحنا له الفداء . (۲۹)
این چیزی که ما در این وقت ، در این عصر وظیفه داریم ، این مهم است . همه انتظار داریم وجود مبارک ایشان را ، لکن با انتظار تنها نمی شود . بلکه با وضعی که بسیاری دارند ، انتظار نیست . (۳۰)
فراهم کردن اسباب این است که کار را نزدیک بکنیم . کار را هم چو بکنیم که مهیّا بشود عالم ، برای آمدن حضرت علیه السّلام . (۳۱)
برگرفته از کتاب انتظار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *