امام مهدی (ع) در کلام نبوی

امام مهدی (ع) در کلام نبوی

بنابر احادیثی که از پیامبر صلی الله و علیه و آله وسلم رسیده است؛ مهدی علیه السلام منادی عدالت، برپا دارنده دین، و احیاگر معارف قرآنی است.
او مسلمانان را در زمانی که زمین پر ازستم و تباهی گشته است، نجات می‌دهد. باکفر وستم می‌ستیزد، وعرصه گیتی را با برپا کردن حکومت عدل و داد، ازنامردمیها وانحرافات و انواع آلودگیها پاک می‌سازد. به سنت پیامبر صلی الله و علیه و آله وسلم عمل می‌کند و آرمانهای او را عینیت می‌بخشد و دیگر بار عزت و شوکت اسلام را باز می‌گرداند.
در پرتو حکومت مهدی علیه السلام و اقدامات انسانی و درست او، همه چیز روند سالم و طبیعی خود را باز می‌یابد. بارانهای مفید فرو می‌ریزند، رودخانه‌ها جریان می‌یابند، انواع گونه‌های حیوانی و جانوری از زیست مناسب برخوردار می‌شوند. اموال و امکانات اقتصادی (که ستون حیات فرد و جامعه است) به شیوه اصولی و قوام بخش میان مردمان تقسیم می‌گردد. کج رویها و سهل انگاری‌ها زمینه رشد نمی‌یابد. اتحاد ومحبت میان مردمان پدید می‌آید، نعمتها فراوان می‌شود، مستمندان بی نیاز می‌گردند، و آدمی در آسایش و رفاه زندگی می‌کند و در امنیت به سر می‌برد، و روز گار خشنودی و خرسندی مسلمانان فرا می‌رسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *